Vasárnap reggel kezdetét vette a Bakancsos Óvodások túrasorozat 3. túrája!
Ezúttal a közigazgatásilag Hosszúhetényhez tartozó, mesebeli hangulatú Püspökszentlászlóra látogattunk el a gyerekekkel és az őket kísérő szülőkkel.
Az arborétumban már várt bennünket Zsombéki-Suba Eszter, aki izgalmas és játékos feladatlapokkal készült a kis bakancsosok számára. Egyes feladatok megoldásához még távcsőre is szükség volt, amelyeket a családok a helyszínen kaptak kézhez.
A gyerekek lelkesen kutattak, figyeltek, keresték a válaszokat, miközben megismerkedtek az arborétum különleges növényeivel és természeti értékeivel. A feladatok megoldását követően közösen értékeltük a megfejtéseket, és sok érdekes információval gazdagodtunk.
Ezután búcsút vettünk ettől a különleges, egyutcás településtől, ahol a helyiek szerint csak az utca egyik oldalán sütnek palacsintát.
Köszönjük minden résztvevő családnak, hogy velünk tartott ezen a szép nyári délelőttön! Reméljük, mindenki jól érezte magát, és már most várja a következő Bakancsos Óvodások túrát, ahol újabb kalandok, élmények és felfedezések várnak ránk!

Loading